Výkonné hospodářství bez hnojiv? Dnes to není možné!

Vývoj technologie úplně změnil oblast hospodaření. Zemědělství se stalo mnohem výkonnější a začalo přinášet zisky. Chytří majitele farem začali investovat do nejmodernějších prostředků a nářadí za účelem zvýšení úrody ovoce a zeleniny či obilovin. Větší sklízeň samozřejmě znamená větší výnosy, a větší výnosy umožňují ‚úspěšnou modernizaci hospodářství.

Dobrá hnojiva – základ pěstování rostlin

Jedním z nejdůležitějších elementů každého hospodařství jsou rohodně hnojiva.
Většina statkářů si vůbec nedokáže představit efektivní pěstování ovoce, zeleniny či obilovin bez jakostních hnojiv. Pod pojmem hnojiva rozumíme látky nebo směsi látek používané za účelem zlepšení růstu rostlin. Hnojiva obohacují půdu o potřebné látky (hlavně dusík, mají skvělý vliv na její strukturu a zabraňují půdní erozi|Díky obsahovi tzv. makroživin (mezi které patří dusík, fosfor a draslík) hnojiva mají pozitivní vliv na úrodnost a strukturu půdy a zajišťují rychlejší růst rostlin.
Druhy hnojiv a způsoby jejích použití
pokoje

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Hnojiva můžeme rozdělit do dvou základních skupin: organických a neorganických.K první zmíněné skupině patří kompost či mulč. Dnes se velké oblíbě zahrádkářů těší rovněž tzv. zelené hnojení, čili používání konkretních druhů rostlin, které dokážou vázat určité látky ve svých nadzemních či podzemních částech. Pak stačí dostat tyto rostliny do půdy, aby prospěšné látky začaly hnojiva mají hodně kladů, zvýšují kvalitu půdy, jsou ekologické a levnější než ta neorganická. Navíc vlastní kompostér nás zbaví odpadů z kuchyně.
Průmyslová hnojiva můžeme rozdělit do několika dalších skupin: máme hnojiva jedno a vícesložková, hnojiva tekutá, pevná a plynná.
Pokud jde o metodu aplikace, hnojiva se nanášejí buď na půdu, nebo přímo na nadzemní části rostlin.
nádrže na hnojivo

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Jak skladovat neorganická hnojiva? V správně zvolených nádržích!
Benzinova pumpa

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com
Pro bezpečné skladování průmyslových hnojiv je třeba investovat do atestovaných nádrží – . Kontejnery tohoto druhu se dnes vyrábí především z odolného plastu. Nejnovější technologie výroby výroby garantuje vysokou odolnost vůči nízkým teplotam a UV záření. Většina nádrži má speciální dvojitou konstrukci, která zabraňuje únikům minerálních směsi – mobilní nádrže na adblue. Nádrže na hnojivo se snadně transportují – můžeme k tomu použít například vysokozdvižný vozík.

Firmy, kteřé se zabývají výrobou nádob na hnojivo, rozšiřují svoji nabídku a začinají prodávat také nádrže na jiné chemické látky, mimo jiné na AdBlue.

AdBlue, známý rovněž jako Močovina AUS 32, je vysoce čistý vodný roztok syntetické močoviny, který se používá dnes v Automobilovém průmyslu pro úpravu výfukových plynů motorů Diesla na úroveň stanovených limitů. Nádrže na AdBlue mají dvojitou konstrukci, snadno se převáží a navíc jsou vybavený specialním výdejním systémem